16.8 C
Prizren
E premte, 22 Shtator, 2023

Vdiq Tom Petty

Muzikanti amerikan Tom Petty ka vdekur në Kaliforni, në moshën 66 vjeçare, thuhet në një deklaratë të lëshuar në emër të familjes së tij.

Petty u gjet pavetëdije dhe në arrest të plotë kardiak në shtëpinë e tij në Malibu mëngjesin e të hënës.

Ai u dërgua në spital megjithatë por nuk arriti të mbijetonte.

Petty ishte i njohur si këngëtari kryesor i grupit rock The Heartbreakers, duke prodhuar hite të tilla si American Girl, Breakdoën, Free Fallin ‘, Learning to Fly and Refugee, transmeton KosovaPress.

“Ai vdiq i qetë në orën 20:40 i rrethuar nga familja dhe shokët e tij”, tha menaxheri i tij Tony Dimitriades.

Haradinaj: Kosova në NATO është zgjidhja

Kryetari i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, Ramush Haradinaj ka deklaruar se Kosova duhet të anëtarësohet në NATO, dhe se kjo sipas tij është...

Ylli rrezikon të mbetet pa sponsorin kryesor për shkak të dhunës në Superkupë

Dhuna e shfaqur në turneun e Superkupës së Kosovës në basketboll rrezikon të ketë pasoja të mëdha për nikoqirin, Golden Eagle Ylli. Shaqir Palushi, që...

Lajmet e Fundit