14.8 C
Prizren
E shtunë, 3 Qershor, 2023

Vedat Muriqi regjistron paraqitjen e 50-të me Mallorcën

Vedat Muriqi po vazhdon të shkëlqej te Mallorca. Në sfidën e mbrëmshme te cilen ekipi i tij e fitoi ndaj Cadiz ai luajti për 90 minuta duke qënë njeri nga me të mirët në fushë.

Edhe pse nuk shënoi për sulmuesin e kombëtares së Kosovës kjo ndeshje ishte e veçantë.

Muriqi regjistroi paraqitjen e 50-të me fanllën e Mallorca-s në të gjitha garat.

29 vjeçari skuadrës spanjolle iu bashkua në Janar të vitit 2022, në formë huazimi ku fillimisht ndihmoi ekipin për të qëndruar në La Liga teksa pas paraqitjeve të mira Mallorca e transferoi ne korrik të vitit të kaluar.

“Pirati” siç po e quajnë tifozët e skuadrës, për Mallorcën ka shënuar 19 gola në total.

Ndërkohe te kombëtarja e Kosovës është realizatori më  i mirë me 23 gola në 46 ndeshje të zhvilluara.

 

Më Shumë

“The Guardian”: Britanikët të shqetësuar për ndëshkimet e SHBA-së dhe BE-së ndaj Kosovës

Mediumi prestigjioz britanik “The Guardian” i ka kushtuar një artikull situatës aktuale në Kosovë, konkretisht tensioneve në veri të vendit. “The Guardian” duke u thirrur...

Rrëfimi i pasagjerit që ishte ulur pranë derës emergjente të aeroplanit, të cilën e hapi një burrë gjatë fluturimit në Korenë e Jugut

Pasagjeri që ishte ulur pranë burrit gjatë fluturimit me aeroplan për në Korenë e Jugut i cili hapi derën emergjente, thotë se ishte tmerruar...

Lajmet e Fundit