19.1 C
Prizren
E martë, 25 Qershor, 2024

Veseli në Prizren: Misioni i Ri do të hapë 200 mijë vende pune

kadria te gratNënkryetari i PDK-së, Kadri Veseli është takuar me gratë dhe vajzat e këtij subjekti politik.

“Gratë dhe vajzat janë të bashkuara për një qëllim të përbashkët që është Misioni i Ri”, tha Veseli.

“Ndihem shumë i lumtur që ju shoh kaq shumë të bashkuar në Prizren për një qëllim të përbashkët, për një ëndërr që është fitorja e 8 qershorit, ku me fitorën e PDK-së dhe të Misionit të Ri, do fitojë jo vetëm PDK-ja, por e gjithë Republika e Kosovës, pasi që ky mision ka për qellim hapjen e 200 mij vendeve të reja të punës”.

“Fondi i punësimit në vler prej 1.5 miljard do jetë në shërbim edhe të grave të cilat kanë iniciativ për të zhvilluar veprimtari biznesore”.

Në këtë takim kanë shpalosur pjesë programore edhe kandidatët për deputet nga Komuna e Prizrenit, Nait Hasani, Nezir Cocaj, Luljeta Veselaj, Behar Selimi, Irfan Fusha, dhe Zarije Jusufi, Naser Berisha Edita Tahiri dhe Munir Basha.

Takimin e ka përshëndetur edhe kryetari Komunës së Prizrenit, Ramdan Muja , i cili e vlerësoi lart rolin e gruas.

Ndërkaq, në sallën e tejmbushur në restaoran “ Nafron” në Prizren, gratë dhe vajzat pjesëmarrëse shprehën bindjen e plotë se Kryeministri Thaci me Misionin e Ri, do ta ringjall zhvillimin Ekonomik në gjithë vendin./PrizrenPress.com/

Më Shumë

Ndahet nga jeta poeti Agim Doçi

Poeti i njohur Agim Doçi është ndarë nga jeta mëngjesin e kësaj të hëne. Doçi ndërroi jetë në QSUT, pas një hemorragjie cerebrale. Agim Doçi...

Malishevë/ Vdes një person, policia nis hetimet

Një burrë ka vdekur në Malishevë, i cili është dërguar në QKMF të vendit, ku dhe është konstatuar vdekja e tij. Ndërkaq policia ka nisur...

Lajmet e Fundit