3.8 C
Prizren
E martë, 29 Nëntor, 2022

VIDEO | Ukraina sulmon urën që lidh Kransondarin me Krimenë

Një shpërthim masiv ka ndodhur në Urën e Kërçit në Krime.

Siç raporton CNN, burimi i shpërthimit mbetet i paqartë, por dyshohet se forcat ukrainase kanë goditur një rezervuar karburanti.

Nga pamjet e publikuara në rrjetet sociale shihet se ura tashmë është shembur, teksa është më e gjata në Evropë dhe strategjikishtë e rëndësishme pasi lidh rajonin e Kransondarit të Rusisë me gadishullin e Krimesë së aneksuar nga Rusia, transmeton Klankosova.tv.

Ura e Kerçit është në gjendje të trajtojë 40,000 makina në ditë dhe të lëvizë 14 milionë pasagjerë dhe 13 milionë tonë ngarkesë në vite cila u hap në 2018.

Më Shumë

Pas ndarjes nga Afrona, Blero kapet mat me të dashurën e re – FOTO

Këngëtari i njohur, Blero Muharremi është një ndër emrat më të përfolur në mediat rozë. Pas ndarjes nga modelja e njohur Afrona Dika, Blero ka...

Zelensky thotë se Ukraina nuk do të jetë kurrë një vend shkatërrimi

Presidenti i Ukrainës, është zotuar se vendi i tij “nuk do të jetë kurrë një vend shkatërrimi” dhe paralajmëroi për sulmet e vazhdueshme të...

Lajmet e Fundit