35.8 C
Prizren
E shtunë, 13 Korrik, 2024

Viti 1998, përfaqësuesit e Shajnes para MUP-it serb [Video]

Mëngjesi i 7 shtatorit të vitit 1998 në orën 09:40 përfaqësuesit e Shajnes i kishte gjetur te vendi i quajtur “Shumaria” në Zym.

Për banorët e Opojës që kanë jetuar atë kohë, ky vend ishte i frikshëm, sepse aty ishin të vendosura njesitet policore dhe ushtarake të Serbisë, njofton Opoja Sot.

Këta përfaqësues ishin ftuar për të paraqitur raportin e tyre para MUP-it serb nëse dikush nga Shajnja kishte dorëzuar ndonjë armë./Opoja Sot/

Më Shumë

1791 gjoba në trafik në 24 orët e fundit

Policia e Kosovës ka njoftuar se gjatë 24 orëve të fundit ka shqiptuar 1791 gjoba në trafik. Sipas policisë, gjatë kësaj periudhe kohore janë evidentuar...

Malisheva del me njoftim për biletat e ndeshjes kundër Buducnostit

Malisheva të enjeten me 11 korrik e luan ndeshjen e parë kualifikuese për Ligën e Konferencës. ”Torrando” do të përballet me skuadrën nga Mali i...

Lajmet e Fundit