1.8 C
Prizren
E martë, 5 Dhjetor, 2023

Vodhi kasafortën e xhamisë me 300 euro në Prizren, policia arreston të dyshuarin

Me datën 12.06.2022 në orën 17:05, në Stacionin Policor në Prizren ka pranuar një informatë nga përfaqësuesi i monumentit fetar (xhamisë ), se është vjedhur kasaforta metalike me para, të cilat janë mbledhur nga xhemati, e që sipas tij arrin vlerën rreth 300 euro.

Policia njofton se pas një pune operativo-hetimore në terren, ka arritur që të identifikojë të dyshuarin dhe i njëjti është futur në kërkim policor.

“Më datën 14.06.2022, rreth orës 01:45, i dyshuari është arrestuar nga zyrtarët policor të Stacionit Policor, Veriu – Prishtinë. E. A., i datëlindjes 2004 m/sh/k”, njofton policia, transmeton Express.

I dyshuar është shoqëruar në Stacionin Policor në Prizren, i njëjti është intervistuar në prezencë të avokatit ku ka pranuar se ka kryer veprën penale në fjalë, po ashtu ka pranuar edhe vepra të tjera të natyrës së njëjtë të veprave penale.

Më Shumë

Dyshohet se është vrarë njëri nga grabitësit e argjendarisë në Suharekë

Gjatë një operacioni policor, policia ka neutralizuar njërin nga grabitësit e argjendarisë në Suharekë, me ç’rast i njëjti ka mbetur i vrarë. Po ashtu dyshohet...

Moti sot: Dita më e nxehtë e javës, temperaturat deri në 10 gradë

Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës ka bërë të ditur se gjatë ditës parashihet të jetë mot i vranët dhe vende-vende me riga shiu. Sipas IHMK-së, sot...

Lajmet e Fundit