25.8 C
Prizren
E mërkurë, 4 Tetor, 2023

Vrasja e dytë në Suharekë ndodhi mes vëllezërve për çështje pronësore

Në konferencën për media të Policisë së Kosovës që u mbajt pas vrasjeve në Suharekë, janë arrestuar dy persona.

Njëri, zyrtar policor për vrasjen në Kazino.

Ndërkaq një 64 vjeçar është arrestuar për vrasjen e vëllait të tij dhe për plagosjen e një personi të gjinisë femërore, raporton KTV.

Policia ka treguar që për rastin e parë motivet ende nuk dihen, por që zyrtari policor ka luajtur në të njëjtën kazino.

Për rastin e dytë dyshimet e para janë për çështje pronësore. Po ashtu,viktima ka qenë për 14 vite në burg më herët. Policia e Kosovës është duke vazhduar me hetime për zbardhjen e rastit.

Fitore e thellë nga Golden Eagle Ylli përballë Istogut

Golden Eagle Ylli regjistroi fitoren e parë në këtë edicion të Prince Caffe Superligës. Therandasit fituan me 50 pikë dallim ndaj Istogut me rezultat 126:76...

Bashkëjetoi me të miturën, arrestohet një person në Prizren

Është arrestuar një person në Prizren, pasi i njëjti dyshohet se ka bashkëjetuar me të një të mitur.   Policia bën të ditur se e mitura...

Lajmet e Fundit