15.8 C
Prizren
E mërkurë, 5 Tetor, 2022

Vritet nga policia një qytetar në Prizren

Një qytetar është vrarë sonte në Prizren, raporton Gazeta Sinjali.

Gazeta Sinjali mëson nga burime të sigurta se viktima po kërkohej që një kohë nga policia dhe për të njëjtin ishte lëshuar urdhër-arrest, së paku dy herë.

Tutje, burimet e Gazetës Sinjali bëjnë me dije se policia ishte informuar se i dyshuari mund të paraqiste rrezik gjatë arrestimit, pasi ishte shprehur kundër arrestimit dhe dyshohej se posedonte edhe armë zjarri.

Me rastin e ndërhyrjes së policisë, dyshohet se viktima i ka rezistuar arrestimit dhe për pasojë policia është detyruar të përdorë forcë, përfshirë edhe armën e zjarrit.

Nga përdorimi i armës së zjarrit, viktima fillimisht është plagosur dhe gjatë rrugës ka ndërruar jetë, merr vesh Gazeta Sinjali.

Shumë shpejt detaje të reja nga ky rast.

Më Shumë

Ofendoi dhe kërcënoi policët, arrestohet një person në Prizren

Një person ka ofenduar dhe kërcënuar policët në Prizren. Ai është arrestuar dhe dërguar në mbajtje. “Është arrestuar i dyshuari mashkull kosovar pasi i njëjti fillimisht...

Mjekja serbe vritet brutalisht nga i biri

Në faqen zyrtare të Shtëpisë Shëndetësore Bijeljina është publikuar një mesazh tronditës me rastin e vdekjes së një kolegeje. “E dashura jonë doktoreshë Dobrinka do...

Lajmet e Fundit