3.8 C
Prizren
E mërkurë, 29 Nëntor, 2023

Vritet një polic në veri, plagosen dy të tjerë

Një polic është vrarë dhe të paktën dy janë plagosur në fshatin Banjskë në veri.

Burimet e Klan Kosovës bëjnë me dije se polici i vrarë është Afrim Bunjaku, nga fshati Samadrexhë e Vushtrrisë.

I ndjeri sipas të njëjtave burime mbante gradën e rreshterit.

Ndërkaq  dy të tjerë janë plagosur .

Persona të uniformuar e kanë bllokuar rrugën Mitrovicë- Leposaviq me dy kamionë, dhe kanë shtënë në drejtim të  automjetit policor.

Polici i vrarë dhe të plagosurit janë dërguar në spitalin e Mitrovicës

Gjithnjë sipas burimeve sulmuesit janë barrikaduar në një objekt fetar në Banjskë.

Më Shumë

Superliga e Kosovës/ Sot, Malisheva-Ballkani

Java e 15-të në Superligën e Kosovës nis sot me takimin Malisheva-Ballkani. Takimi do të zhvillohet në Malishevë, duke filluar nga ora 13:00.   Kampioni i Kosovës...

Ku ndryshon Shqipëria me Kosovën

Ben Blushi Sot shkova në Prishtinë. Kalova Kukësin. Më ndalon policia. Maste shpejtësinë. Me radar. Isha me 144 km në orë. Shpejtësia e lejuar ishte...

Lajmet e Fundit