16.8 C
Prizren
E diel, 14 Gusht, 2022

Vulin sot në Kosovë, vetë i treti

Aleksandar VulinMinistri pa portofol në Qeverinë e Serbisë, i ngarkuar për Kosovën , Aleksandar Vulin do të vizitojë sot Kosovën për të marrë pjesë në një liturgji në Manastirin e Deçanit.

Patriku serb Irinej do t’i ndajë dekoratën e Shën Sava të rangut të parë Zyrës për “Kosovë e Metohi”, që është dekorata më e lartë që e dhuron Kisha Ortodokse Serbe , thuhet në njoftimin e Zyrës për “Kosovë e Metohi”.

Siç njofton Tanjugu, në ceremoninë e sotme në Deçan do të marrin pjesë edhe ministri serb i Mbrojtjes, Nebojsa Rodic, ministri i Punëve të Jashtme, Ivan Mrkic dhe ndihmësi i drejtorit të Zyrës për ”Kosovë dhe Metohi”, Mirko Krlic.

Më Shumë

Lajmet e Fundit