19.8 C
Prizren
E martë, 16 Gusht, 2022

Vullin: Së shpejti emrat e përgjegjësve për incidentet në veri

AleksandarVullinMinistri për Kosovën në Qeverinë e Serbisë, Alleksandar Vullin, ka thënë se në ditët e ardhshme do të shpallen emrat e personave që kanë shkaktuar incidente gjatë zgjedhjeve lokale në Kosovë.

“Pas takimit të Byrosë për koordinimin e shërbimit të sigurisë janë ndërmarrë masa konkrete dhe në ditët e ardhshme, gjithsesi para rrethit të dytë të zgjedhjeve, do të mësoni emrat e atyre njerëzve që kanë bërë atë çfarë kanë bërë”, ka thënë Vullin për mediat serbe, transmeton REL.

Më 3 nëntor, procesi zgjedhor është ndërprerë në tri qendra të votimit në veri të Mitrovicës, pasi persona të maskuar kanë hyrë në vendvotime dhe kanë demoluar gjithçka.

Votimi në këto tri qendra do të përsëritet më 17 nëntor.

Vullin ka hedhur poshtë akuzat e ministrit të Jashtëm të Kosovës, Enver Hoxhaj, se fajtorë për incidentet në veri janë pjesëtarët e strukturave ilegale serbe në atë pjesë të vendit.

Më Shumë

Dy të vdekur dhe 952 raste të reja me Covid

Ministria e Shëndetësisë ka njoftuar se në 24 orët e fundit janë shënuar dy raste të vdekjes si pasojë e Cvoid-19. Nga 2 619 testime...

Pique i propozon Barcelona-s të luajë falas

Vështirësitë financiare të Barcelona-s ende nuk janë zhdukur, pavarësisht transferimeve të bujshme që katalanasit bënë këtë verë. Aktualisht problemi më i madh i Barcelona-s është...

Lajmet e Fundit