22.8 C
Prizren
E martë, 16 Korrik, 2024

Serbët e Rahovecit nuk e lejojnë këngëtarin kosovar të xhirojë videoklip(Foto)

Një rast interesant ka ndodhur para disa dite në mes të këngëtarit kosovar Labinot Rexha dhe komunitetit serb në Rahovec.

Këngëtari kishte vendosur të xhironte pjesë të videoklipit në një lagje të Rahovecit, por që serbët atje ishin ndjerë të provokuar, pasi kënga kishte motive kulturore dhe patriotike shqiptare, shkruan Magazina.al

Serbët e lagjës kishin dalur në rrugë duke e penguar fillimin e xhirimeve, e që sipas këngëtarit edhe janë kërcënuar se ajo është pronë e Serbisë.

“Jemi kërcënuar se ajo është pronë e Republikës së Serbisë dhe çdoherë do të mbetet ashtu, qëllimi ynë ka qenë ta përcjellim mesazhin me konceptin e klipit ne përshtatje të objekteve më tradicionale për përcjelljen e nuses”, ka thënë këngëtari Labinot Rexha.

Ky është postimi i tij i plotë

Lexo më shumë në: https://www.gazetaexpress.com/lajme/serbet-e-rahovecit-nuk-e-lejojne-kengetarin-kosovar-te-xhiroj-videoklip-556988/?utm_source=referral&utm_medium=web&utm_campaign=copyright

Më Shumë

Leonard Cohen qe ndryshe

Nga: Frank Guan Përktheu dhe përshtati në shqip: Hortensia Pëllumbi Haxhiademi Nëse e adhurove Leonard Cohenin, duhet me pasë kurajon me e pranue se ajo ç’ka...

Messi dërgon Argjentinën në një tjetër finale të Copa America

Kampionia në fuqi, Argjentina, rezervoi vendin e saj në finalen e Kupës së Amerikës, pasi golat e Julian Alvarez dhe Lionel Messi i dhuruan...

Lajmet e Fundit