-0.2 C
Prizren
E premte, 27 Janar, 2023

Ymeri: S’po heqim dorë nga parimet

visar ymeriDeputeti i Lëvizjes Vetëvendosje, Visar Ymeri ka thënë se në asnjë mënyrë nuk duhet të kuptohet që kjo parti, me afrimin e LDK-në, AAK-në dhe NISMËN, do te heqë dorë nga parimet e veta.

“ Parimet tona, që kërkojnë të mos ketë dialog pa parime me Serbinë dhe mos të vazhdojë privatizimi abuziv i aseteve kombëtare profitabile siç janë PTK, Trepça, KEK-u, janë kritere që ne i kemi paraqitur në takimet tona me bllokun opozitar, të cilat assesi nuk duhet t’i bëjë një qeveri e re. Prandaj mendoj se, jo që s’po i shkelim parimet tona, por po i bëjmë ato themele të një qeverisje te re, e cila me këto parime sigurohet të jetë edhe qeveri e drejtë”, ka thënë Ymeri, i cili është përfaqësues i grupit të punës se Vetëvendosjes për harmonizimin e qëndrimeve me LDK-në, AAK-në dhe NISMËN.

Ai beson se të dielën do të arrihet marrëveshja ndërmjet katër subjekteve politike që do të mundësojnë krijimin e një qeverie konstruktive, me një kurs të ri shtetëror./Epoka e Re/.

Më Shumë

Asociacioni i Komunave dhe MFPT-ja përplasen për tatimin në pronë

Çmimi për tatim në pronë është rritur 100 për qind. Ministri i Financave thotë se nuk e ka marrë këtë vendim, ndërsa nga Asociacioni...

Lepuri me doreza

Hajdar Mallaku (Tregim për fëmijë) Ishte një dimër me shumë borë. Dhjetor ishte dhe bënte acar i madh sa nuk mbahej mend. Po ta prekje rezen...

Lajmet e Fundit