14.8 C
Prizren
E martë, 27 Shtator, 2022

Zafir Berisha në 22 vjetorin e çlirimit të Prizrenit: Falë gjakut të gjeneratave sot jemi të lirë

Kryetari i Nismës në Prizren, Zafir Berisha, ka uruar të gjithë qytetarët në 22 vjetorin e çlirimit të Prizrenit.

“Çlirimi i Kosovës që ne sot e gëzojmë është mbi gjakun e shumë gjeneratave”, ka shkruar Berisha në Facebook.

Ai i është drejtuar të rinjve me një mesazh.

“Ju sot jeni mjekë, juristë, ekonomistë, inxhinierë, mësues dhe mbi supe e keni shtetin i cili u bë me shumë mund, sakrifica e gjak”,

“Mos harroni se në Kosovë, forcat serbe vranë 1392 fëmijë gjatë luftës në Kosovë”.

“Ju sot jeni perspektiva e shtetit që vazhdon të luftohet nga Serbia dhe argatët e saj, me propaganda, linçime e shpifje në adresë të luftëtarëve të UÇK-së!”.

“Shteti i Kosovës duhet të bëhet dhe sot ju keni përgjegjësi ashtu siç patë bërë gjenerata juaj kur kapi armët për lirin e Kosovës gjatë vitit 1998/99!”/PrizrenPress.com/

 

Më Shumë

Lajm i mirë, raportohet se më 13 tetor BE diskuton për liberalizimin e vizave për Kosovën

Më 13 tetor, në takimin e grupit punues të Këshillit Evropian, do të diskutohet çështja e liberalizimit të vizave për Kosovën. Këtë e kanë...

Murati: Përkundër sfidave, ekonomia e Kosovës po tregon qëndrueshmëri

Ministri i Financave, Punës dhe Transfereve Hekuran Murati, tha se përkundër sfidave të vazhdueshme globale, ekonomia e vendit tonë po tregon qëndrueshmëri të jashtëzakonshme...

Lajmet e Fundit