14.8 C
Prizren
E hënë, 26 Shtator, 2022

Zbrazet Suhareka, qytetarët ikin për Hungari

autobusi suharekMbrëmë vonë, një lexues  me kusht anonimiteti ka dërguar  fotografi në adresë të therandapos-it, në të cilat shihet udhëtimi i suharekasve drejt Beogradit me autobusin “ERHAN” e prej aty drejt Suboticës për të vazhduar në Hungari.

Nisjet po bëhen nga stacioni kalimtar që ndodhet tek Shkolla Fillore “7 Marsi” dhe Muzeu i Qytetit. Si për ironi përballë kanë grevistët e IGK “Ballkan”.Këto momente të ngjashme me ato të viteve të ’90-ta dhe shumë të dhimbshme po na përcjellin në këto ditë të vëshitra. Kjo rrugë gjithsesi është shumë e rrezikshme ngaqë është pazar trafikimi me njerëz./therandapost.com/

Më Shumë

Kurti në Prizren: Qeveria do ta mbështesë komunitetin boshnjak

Kryeministri Albin Kurti dhe zëvendëskryeministrja për Çështje të Pakicave, Emilija Rexhepi kanë përuruar solemnisht Qendrën Kulturore Boshnjake në Prizren. Kryeministri Kurti falënderoi komunitetin boshnjak...

Kurti takon sot kryetarët e komunave, diskutojnë për buxhet dhe investime

Sot në Pejë mbahet një takimin i përbashkët i kryeministrit të Republikës së Kosovës, Albin Kurti, Ministrit të Administrimit të Pushtetit Lokal, Elbert Krasniqi,...

Lajmet e Fundit