13.8 C
Prizren
E mërkurë, 17 Prill, 2024

Zidane: Betis më i fortë me Pellegrinin. Barça? Kujdes, do luftojnë për trofe

Real Madrid do të luajë ditën e sotme ndeshjen e dytë të kampionatit, ku këtë herë të besuarit e Zinedine Zidane do të përballen në transfertë me Real Betis (21:00). Tekniku francez foli për mediat në konferencën për shtypin në mënyrë virtuale, ku u ndal më së shumti tek ndeshja e nesërme si dhe nuk mungoi një koment rreth situatës aktuale të Barcelonës.

“Betis ka pothuajse të njëjtin ekip si në sezonin e kaluar, por ata kanë ndryshuar trajnerin. Pellegrini është një trajner me eksperiencë dhe e dimë shumë mirë se çfarë mund të bëjë ai me ekipin e tij. Mendoj se ata do të jenë më të fortë këtë sezon dhe kjo do të duket që tek ndeshja e nesërme.

Hazard nuk është në formën e tij më të mirë dhe kemi rënë dakord që ai të rikthehet kur të jetë në 100% e formës së tij. Barcelona? Nuk e di ekzaktësisht se çfarë po ndodh. Unë mendoj se çdo klub ka vështirësitë e veta. Katalanasit në aspektin sportiv do të luftojnë në të gjitha frontet dhe për këtë nuk kam asnjë dyshim,” mbyll trajneri i Realit.

Më Shumë

Moti sot me diell, temperaturat deri në 26 gradë Celsius

Sot në Kosovë parashihet të mbajë mot me diell dhe vranësira të pjesshme gjatë ditës.   Vonë pasdite mund të ketë reshje të izoluara në verilindje...

Hapet në Prizren edicioni parë i Shkollës për Diplomaci të Diasporës

Në Prizren u hap edicioni i parë i Shkollës për Diplomaci të Diasporës, organizuar nga Akademia Diplomatike e Ministrisë së Punëve të Jashtme dhe...

Lajmet e Fundit