22.8 C
Prizren
E mërkurë, 10 Gusht, 2022

Zjarret pushtojnë Turqinë, Erdogan: Dënim me vdekje kush i vë qëllimisht

Vijon të jetë problematike prej tre ditësh situata me zjarret në zonat turistike të Turqisë.

Ashtu si një vit më parë, një vatër gjigande zjarri vijon të shkaktojë dëme dhe të largojnë në panik pushuesit dhe banorët në zonën bregdetare të Marmaris.

Presidenti Rexhep Tajip Erdogan zhvilloi një vizitë në zonat e prekura nga flakët, aty ku zjarrfikësit po punojnë ditë natë dhe kërcënoi se personat që i vendosin me qëllim këto zjarre do të dënohen me vdekje.

Për shkak të zjarreve 20 persona përfunduan në spital me dëmtime të ndryshme. Autoritetet arrestuan një 34-vjeçar, i cili dyshohet se ndezi zjarrin pas mosmarrëveshjeve me familjarët e tij.

Më Shumë

Sefë Duraj në zi, humb nënën e tij

Sefë Duraj është një ndër këngëtarët më të njohur në mediet rozë. Ai me punën e përkushtuar që bën, në çdo kohë kalon në lajm,...

Tri anije me 58 mijë tonelata misër të gatshme të eksportohen nga Ukraina

Tri anije me 58.4 mijë tonelata misër kanë marrë leje që të largohen nga porti ukrainas, në kuadër të marrëveshjes për çbllokimin e eksportimit...

Lajmet e Fundit