15.8 C
Prizren
E diel, 4 Qershor, 2023

ZYRTARE: Anulohet sezoni edhe në Argjentinë

Për shkak të koronavirusit, Argjentina ka vendosur të pezullojë përfundimisht të gjitha kampionatet e futbollit.

Lajmin për ndërprerjen përfundimtare të kampionateve përfshirë edhe Superligën e zbuloi presidenti i federatës argjentinase të futbollit Claudio Tapia.

“Të gjitha kampionatet do të ndërpriten” tha Tapia dhe gjithçka do të zyrtarizohet ditën e martë nga komiteti ekzekutiv i cili do të mblidhet nëpërmjet video-konferencës.

“Do të kthehemi në fushë vetëm atëherë kur autoritetet sanitare do të japin dritën jeshile. Në fakt do të luhet kur të jetë momenti i duhur”, deklaroi Claudio Tapia gjatë një intervistë për Tnt Sports.

Në mbledhjen e të martës të komitetit ekzekutiv do të vendoset dhe se cilat skuadra do të kualifikohen në Copa Libertadores ndërsa nuk do të ketë ekipe që do të zbresin nga kategoria.

Më Shumë

Asociation “Loyola–Gymnasium” shpall konkurs për regjistrimin e nxënësve të rinj

Asociation “Loyola–Gymnasium” ka shpall konkurs për regjistrimin e nxënësve të rinj, për klasën e parë, të gjashtë dhe dhjetë . Konkurs Të dashur prindër dhe fëmijë,...

Gjykimi për shpërthimin në Zhur, njëri i akuzuar mbrohet në heshtje

Në gjykimin për shpërthimin në Zhur, i akuzuari Arben Gashi ka vendosur të mbrohet në heshtje, ku së bashku me të akuzuarin Iran Badalli,...

Lajmet e Fundit