17.8 C
Prizren
E hënë, 26 Shtator, 2022

Zyrtare/ Chelsea e shkarkon Tuchelin

Chelsea ka vendosur ta shkarkojë trajnerin Thomas Tuchel.

Lajmi është bërë i ditur tani nga vet klubi londinez përmes një komunikate për media.

Stafi stërvitor i Chelseat do të marrë përgjegjësinë për skuadrën për stërvitjen dhe përgatitjen e ndeshjeve të ardhshme, ndërsa klubi anglez po shikon mundësitë e emërimit të trajnerit të ri.

Ai erdhi te Chelsea në vitin 2021 dhe e fitoi Ligën e Kampionëve në sezonin e tij të parë me klubin.

Më Shumë

Foshnjës tetë muajshe indiane i hiqet thonj-prerësi nga fyti pasi e kishte gëlltitur gabimisht

Një thonj prerës i është hequr nga fyti një djali tetë muajsh, pasi e ka gëlltitur aksidentalisht. Fotot tronditëse tregojnë mjekë të shumtë që përpiqen...

Mësuesi hedh ujë të valë mbi djalin 8-vjeçar, kjo është arsyeja shokuese

Një mësues shkolle thuhet se ka hedhur ujë të vluar mbi një djalë 8-vjeçar në Raichuru të Indisë për shkak të jashtëqitjes në uniformë. Ngjarja...

Lajmet e Fundit