26.8 C
Prizren
E hënë, 5 Qershor, 2023

10 të arrestuar për mosveprim sipas dispozitave shëndetësore gjatë epidemisë, 4 në Prizren

Dje janë iniciuar gjithsej 6 raste për mosveprim sipas dispozitave shëndetësore gjatë epidemisë dhe si rezultat, 10 perona janë arrestuar.

Komunat në të cilat ka pasur më së shumti arrestime janë Prizreni dhe Gjilani, ku janë iniciuar nga 2 raste dhe janë arrestuar nga 4 persona, njofton Klan Kosova.

Ndërsa në Mitrovicën e Jugut janë iniciuar 2 raste, ku janë arrestuar 2 persona.

Më poshtë mund ta gjeni listën e plotë për rastet dhe personat e arrestuar për secilën komunë:

Më Shumë

Rrëfimi i pasagjerit që ishte ulur pranë derës emergjente të aeroplanit, të cilën e hapi një burrë gjatë fluturimit në Korenë e Jugut

Pasagjeri që ishte ulur pranë burrit gjatë fluturimit me aeroplan për në Korenë e Jugut i cili hapi derën emergjente, thotë se ishte tmerruar...

Komuna e Prizrenit po bën restaurimin e objektit të vjetër ekzistues të shkollës “26 Marsi” në Landovicë

Komuna e Prizrenit ka njoftuar se krahas investimeve për përmirësimin e infrastrukturës arsimore, po vazhdon ndërtimi i aneksit në objektin e SHFMU “26 Marsi”...

Lajmet e Fundit