23.8 C
Prizren
E shtunë, 13 Prill, 2024

25 vjet nga Beteja e Jeshkovës

Sot u bënë 25 vjet nga Beteja e Jeshkovës .

Me këtë rast homazhe janë  bërë  tek varrezat e dëshmorëve në Landovicë dhe në vendin e rënjes së deshmorve në fshatin Jeshkovë.

Në fushëbetejë ranë nëntë ushtarë të UÇK-së: Hysen Rexhepi (1973), Ymridin Çengaj (1959), Alajdin Xhezairi (1974), Bashkim Sukaj (1979), Skënder Latifi (1970), Hajdar Shala (1977), Feriz Susuri (1969), Hamit Thaçi (1970) dhe Tahir Gashi (1977).

“Adi-Plast” në Prizren, një emër i njohur në tregun e Kosovës dhe ndërkombëtar për vendosjen e dyerve dhe dritareve

 

Banesa në shitje nga Renelual Tahiri  

 

 

 

Më Shumë

Muriqi me Mallorcan nuk ia del, Baskët e fitojnë Kupën e Mbretit

Athletic Bilbao e ka fituar Kupën e Mbretit, pasi e mposhti Mallorcan në finale, pas gjuajtjeve të penaltive. Baskët ishin të saktë katër herë kundrejt...

Hapet në Prizren edicioni parë i Shkollës për Diplomaci të Diasporës

Në Prizren u hap edicioni i parë i Shkollës për Diplomaci të Diasporës, organizuar nga Akademia Diplomatike e Ministrisë së Punëve të Jashtme dhe...

Lajmet e Fundit