18.8 C
Prizren
E hënë, 20 Mars, 2023

Nxënësi e mbyti me thikë mësuesen e tij

Një nxënës i shkollës së mesme raportohet se ka goditur me thikë për vdekje një mësuese spanjolle në një shkollë në qytetin francez të Saint-Jean-de-Luz.

Prokurori lokal Jerome Bourrier konfirmoi sulmin për agjencinë e lajmeve AFP, me mediat lokale që thanë se incidenti ndodhi në një klasë të mërkurën në mëngjes.

Lexo Edhe:

Autoritetet kanë konfirmuar se policia është në vendngjarje me prokurorin vendas.

Nxënësi është arrestuar.

Mësuesja ishte në të pesëdhjetat e saj dhe vdiq nga arresti kardiak kur shërbimet e urgjencës mbërritën në vendngjarje, thanë mediat lokale.

Gazeta franceze Sud Ouest tha se sulmuesi hyri në klasë dhe e sulmoi atë ndërsa mësuesja spanjolle ishte në orë të mësimit.

Ministri francez i arsimit, Pap Ndiaye tha në një postim në Tëitter se mendimet e tij ishin me “familjen, kolegët dhe nxënësit” e mësueses.

Më Shumë

Sot 23-vjetori i pullave të para postare të Postës së Kosovës

Sot shënohet 23-vjetori i emetimit të emisionit të parë të pullave postare të Postës së Kosovës. Posta e Kosovës përmes një komunikate për media njofton...

Sot takimi në Ohër, a do të ketë marrëveshje finale mes Kosovës dhe Serbisë?

Sytë sot do të jenë kah Ohri i Maqedonisë së Veriut, aty ku do të mbahet dialogu për normalizimin e marrëdhënieve mes Kosovës dhe...

Lajmet e Fundit