11.8 C
Prizren
E hënë, 15 Prill, 2024

Malishevë: Dorëzohen çelësat e 10-të shtëpive për familjet në nevojë

10 familje që jetojnë në kushte të rënda ekonomike në komunën e Malishevës, janë bërë me shtëpi banimi.

Lajmi u bë i ditur nga kryetari Ekrem Kastrati.

Ai me këtë rast u shpreh shumë i kënaqur.

Kastrati e bëri edhe dorëzimi e çelësave tek familjet përfituese.

“Falënderoj Zotin që pikërisht në muajin e shenjtë të Ramazanit, dhe vetëm një vit më pas, që kur nisa një bashkëpunim shumë të mirë me organizatën “Qatar Charity”, sot i kemi ndarë çelësat e shtëpive të ndërtuara dhe mobiluara tërësisht për 10 familje, që jetojnë në kushte të vështira ekonomike e sociale”, tha i pari i Malishevës.

 

Më Shumë

Ndahen 2 milionë euro për pastrimin e këtyre lumenjve të Kosovës

Ministri i Mjedisit dhe Planifikimit Hapësinor Liburn Aliu, ka bërë të ditur se janë hapur procedurat e prokurimit, për pastrimin e shtretërve të lumenjëve...

Vdes 41-vjeçari pasi u godit nga rryma elektrike teksa po peshkonte në Romajë

Një person ka vdekur sonte në Spitalin Rajonal të Prizrenit, pasi derisa ishte duke peshkuar me gjenerator elektrik, në fshatin Romajë, ishte goditur nga...

Lajmet e Fundit