34.8 C
Prizren
E shtunë, 13 Korrik, 2024

Metush Kryeziu rizgjedhet kryetar i OVL të UÇK-së dega në Malishevë

Sot, është mbajtur Kuvendi zgjedhor i OVL të UÇK-së dega në Malishevë. Nga ky kuvend është zgjedhë kryetari, anëtarët e këshillit drejtues dhe delegatët për Kuvendin zgjedhor qendror të Organizatës. Kështu është bërë e ditur nga OVL e UÇK-së.

Njoftimi i plotë:

Kuvendi zgjedhor i OVL të UÇK-së dega në Malishevë përfundoi punimet me sukses.

Në këtë kuvend, vëzhgues të punimeve nga selia qendrore ishin Faton Klinaku, Hysni Gucati, Nasim Haradinaj, Çelë Gashi, Emin Lati dhe Hajdin Balaj.

Kuvendi zgjedhor kishte 114 delegatë.

Kandidatura për kryetar ishte vetëm një:

1. Metush Kryeziu

Meqenëse nuk kishte kundërkandidat, me aklamacion (me të gjitha votat), kryetar i degës me mandat katër vjeçar zgjedhet Metush Kryeziu.

Kuvendi zgjodhi edhe Këshillin drejtues të degës me 33 anëtarë.

Gjithashtu Kuvendi i zgjodhi edhe nëntë delegatët për Kuvendin zgjedhor qendror të Organizatës:

1. Metush Kryeziu

2. Milazim Elshani

3. Haki Krasniqi

4. Isuf Mazreku

5. Ekrem Gashi

6. Skender Krasniqi

7. Rrahim  Kelmendi

8. Ahmet Rexhaj

9. Nijazi Bytyqi

Malishevë, 30 qershor 2024

OVL UÇK

Marketing

Lëshohet me qira lokali për biznesin tuaj në Prizren

Ofertat e “Bashkimi Reisen” për pushime të paharrueshme në Velipojë

“Bashkimi Reisen” organizon udhëtime turistike çdo natë: Prizren – Ulqin dhe Ulqin – Prizren

“Edi Alumin” në Prizren shpall konkurs për mjeshtër të dyerve dhe dritareve të plastikës

“Eli –Edona”, mobilieria me oferta më të mira në Prizren

“Guraziu” në Prizren, me 20 vjet përvojë pune në vendosjen e dyerve, laminatit, parketit, kuzhinave dhe dhomave të fjetjes

“Adi-Plast” në Prizren, një emër i njohur në tregun e Kosovës dhe ndërkombëtar për vendosjen e dyerve dhe dritareve

Kompleksi ‘Newco Elan’ ofron banesa të ëndrrave tuaja në zemër të Prizrenit

Banesa në shitje nga Renelual Tahiri  

Më Shumë

Rahoveci mirëpret mërgimtarët, u ofron parkim pa pagesë në oborrin e Komunës

Kryetari i Komunës së Rahovecit, Smajl Latifi, ka marrë vendim që parkimi i automjeteve të mërgimtarëve të lejohet edhe brenda oborrit të administratës komunale,...

Oborret e shkollave në Prizren, parkingje për mërgimtarët

Komuna e Prizrenit ka hapur oborrin e gjimnazit “Gjon Buzuku” dhe të shkollës “Lidhja e Prizrenit” për parkimin e automjeteve të mërgimtarëve. Drejtori i Shërbimeve...

Lajmet e Fundit