18.8 C
E hënë, 16 Shtator, 2024

Kosova humbet thellë ndaj Rumanisë në nisjen e Ligës së Kombeve

Kombëtarja e Kosovës ka përjetuar një humbje të rëndë në nisje të edicionit të ri të Ligës së Kombeve, duke u mposhtur 3:0 nga Rumania në stadiumin “Fadil Vokrri” në Prishtinë.

Goli i parë u shënua nga Dennis Man në minutën e 40-të, ndërsa Razvan Marin realizoi dy gola të tjerë në minutat e 53-të dhe 82-të.

Portieri i Kosovës, Arijanet Muriç, nuk arriti të ndalonte asnjërin nga golat, duke i siguruar Rumanisë një fitore të pastër./PrizrenPress.com/

Marketing

Shitet banesa me çmim të volitshëm në Prizren

“Eli –Edona”, mobilieria me oferta më të mira në Prizren

“Guraziu” në Prizren, me 20 vjet përvojë pune në vendosjen e dyerve, laminatit, parketit, kuzhinave dhe dhomave të fjetjes

“Adi-Plast” në Prizren, një emër i njohur në tregun e Kosovës dhe ndërkombëtar për vendosjen e dyerve dhe dritareve

Kompleksi ‘Newco Elan’ ofron banesa të ëndrrave tuaja në zemër të Prizrenit

Banesa në shitje nga Renelual Tahiri

“Shtegu për tek parajsa fillon në ferr”

Dante Aligeri ka qenë një poet, shkrimtar dhe politikan italian. Ai shquhet si ati i gjuhës italiane; fama e tij është kryesisht për shkak...

Me fitore të thellë, Trepça i bashkohet Sigal Prishtinës në finale të Superkupës

Sigal Prishtina-Trepça është finalja e Superkupës së Kosovës në basketboll. Mitrovicasit kanë mundur Golden Eagle Yllin me rezultat të thellë 83:61 (27:16, 20:14, 19:10, 17:21). ‘Xehetarët’...