14.8 C
E enjte, 19 Shtator, 2024

Suhareka shënon fitoren e tretë radhazi, e mposht Ferizajn

Duelin e dy skuadrave që vitin e kaluar ishin në Ligën e Parë, sot e fitoi Suhareka.

Kjo e fundit fitoi 0-1 ndaj Ferizajit, për të shkuar kështu në 3 fitore rresht në Superligë.

I asistuar nga Adem Maliqi, rrjetën për Suharekën e gjeti Liridon Fetahaj në minutën e 29’. gol me të cilin pjesa e parë u mbyll 0-1 për suharekasit.

Në vazhdim të ndeshjes më gola nuk pati dhe ndeshja u mbyll me fitoren minimale të suharekasve, për të cilët sezoni debutues në Superligë ka filluar në mënyrë fantastike. Ndonëse me një ndeshje më pak të luajtur se Ballkani, Suhareka deri tash ka tubuar 10 pikë, aq sa ka edhe Ballkani lider.

Në anën tjetër, për Ferizajin kjo ishte humbja e tretë rresht në ligë, duke e lënë këtë skuadër në 4 pikë të tubuara pas 5 ndeshjeve të para.

Shitet banesa me çmim të volitshëm në Prizren

“Eli –Edona”, mobilieria me oferta më të mira në Prizren

“Guraziu” në Prizren, me 20 vjet përvojë pune në vendosjen e dyerve, laminatit, parketit, kuzhinave dhe dhomave të fjetjes

“Adi-Plast” në Prizren, një emër i njohur në tregun e Kosovës dhe ndërkombëtar për vendosjen e dyerve dhe dritareve

Prizreni planifikon ndërtimin e shtatoreve të Adem Jasharit dhe Ibrahim Rugovës, vazhdojnë polemikat për lokacionin

Projektet për ndërtimin e shtatores së Adem Jasharit dhe të shtatores së Ibrahim Rugovës janë planifikuar në kuadër të buxhetit të Komunës së Prizrenit...