23.8 C
E premte, 27 Shtator, 2024

Llapi i shkakton Suharekës humbjen e parë në këtë sezon

Në ndeshjen e vlefshme për javën e shtatë të Superligës së Kosovës, Llapi shënoi një fitore bindëse 3:0 ndaj Suharekës në stadiumin “Zahir Pajaziti” në Podujevë, duke i shkaktuar ekipit të Suharekës humbjen e parë në këtë sezon, përcjell PrizrenPress.

Aksionet filluan shpejt, dhe momenti kyç i pjesës së parë ishte penalltia në minutën e 25-të, e cila u përsërit pas ndërhyrjes së VAR. Blend Baftiu dështoi në tentimin e parë, por u tregua i saktë në tentimin e dytë, duke i dhënë avantazhin Llapit në minutën e 27-të. Suhareka kërkoi një penallti në minutën e 38-të, por gjyqtari nuk e akordoi.

Në pjesën e dytë, Llapi shtoi presionin dhe në minutën e 50-të, Ahmed Januzi shënoi golin e dytë pas një asistimi nga Elvir Gashijani. Suhareka tentoi të rikthehej në lojë me disa kornera dhe aksione, por nuk arriti të rrezikojë seriozisht.

Në fund të ndeshjes, Arbnor Ramadani vulosi fitoren me një gol të bukur në minutën e 90+2′, pas një asistimi të Ergyn Ahmetit. Pavarësisht ndëshkimeve të shumta me kartonë të verdhë për të dyja ekipet, Llapi e kontrolloi lojën deri në fund./PrizrenPress.com/

‘Kabashi Truck’ shet kamiona të punës

Shitet banesa me çmim të volitshëm në Prizren

“Eli –Edona”, mobilieria me oferta më të mira në Prizren

“Guraziu” në Prizren, me 20 vjet përvojë pune në vendosjen e dyerve, laminatit, parketit, kuzhinave dhe dhomave të fjetjes

“Adi-Plast” në Prizren, një emër i njohur në tregun e Kosovës dhe ndërkombëtar për vendosjen e dyerve dhe dritareve

Përballja në Malishevë: A do të rikthehen vendasit apo do të vazhdojë seria e Gjilanit?

Sot, në kuadër të xhiros së gjashtë të Superligës së Kosovës, Malisheva do të presë Gjilanin në stadiumin "Liman Gegaj" me fillim nga ora...

Sot fillon xhiro e shtatë në Superligën e Kosovës

Sot (e premte) do të nis xhiro e shtatë e Albi Mall Superligës së Kosovës në futboll, ku vetëm një ndeshje është në orar...