23.8 C
E premte, 27 Shtator, 2024

Prizreni pa rivalë

FC Prizreni vazhdon të impresionojë në Ligën e Dytë të Kosovës, duke siguruar pesë fitore në pesë ndeshje të zhvilluara deri tani, raporton PrizrenPress.

Në ndeshjen e zhvilluar sot në stadiumin “Përparim Thaçi”, ekipi përballë FC Sharri e filloi ndeshjen me një disavantazh, pasi Naim Daci shënoi për mysafirët në minutën e 38-të.

Megjithatë, Ylli Myrtezani riktheu shpresat për FC Prizrenin me një eurogol spektakolar, duke barazuar rezultatin. Në momentet vendimtare, Leonard Memaj, i cili hyri si zëvendësues, shënoi golin e fitores në minutat e fundit, duke i dhënë Prizrenit triumfin 2-1.

Me këtë fitore, FC Prizreni është lider absolut i kampionatit, duke dëshmuar se janë të vendosur për të vazhduar rrugën drejt suksesit./PizrenPress.com/

‘Kabashi Truck’ shet kamiona të punës

Shitet banesa me çmim të volitshëm në Prizren

“Eli –Edona”, mobilieria me oferta më të mira në Prizren

“Guraziu” në Prizren, me 20 vjet përvojë pune në vendosjen e dyerve, laminatit, parketit, kuzhinave dhe dhomave të fjetjes

“Adi-Plast” në Prizren, një emër i njohur në tregun e Kosovës dhe ndërkombëtar për vendosjen e dyerve dhe dritareve

Mbi 2 mijë e 500 gjoba trafiku në 24 orët e fundit në Kosovë

2 mijë e 535 gjoba trafiku janë shqiptuar në 24 orët e fundit në vendin tonë. Sipas statistikave të policisë, gjatë kësaj periudhe kanë ndodhur...

Edhe një projekt i rëndësishëm në Rahovec, nis ndërtimi i terrenit sportiv në Hoçë të Vogël

Kryetari i Komunës së Rahovecit, Smajl Latifi, ka bërë me dije se kanë filluar punimet për ndërtimin e terrenit sportiv në Hoçë të Vogël. https://prizrenpress.com/kabashi-truck-shet-kamiona-te-punes/ Ai...