15.8 C
Prizren
E martë, 21 Maj, 2024

80 mijë € pa e çelë gojën

Kuvendi_i_Kosoves_7Morën paga të majme më shumë se nga 2 mijë euro brenda muajit, por asnjëherë askush nuk mundi t’iu dëgjojë zërin.

Janë më shumë se 10 deputetë të Kuvendit të Kosovës të legjislaturës së fundit që përgjatë tri viteve të mandatit të tyre morën nga buxheti i Kosovës deri në 80 mijë euro, por, që asnjëherë në asnjë rrethanë nuk morën mundin që të flasin në seanca plenare.

Në këtë mes hyjnë deputetët e të gjitha subjekteve politike pa përjashtim, të cilët morën besimin e qytetarëve që të ulën në Kuvend, por që patën fatin vetëm të marrin paga të majme dhe të gëzojnë shumë privilegje, por jo edhe të flasin për hallet dhe problemet e qytetarëve/Zeri/

Më Shumë

Kërkohet ndihmë për shërimin e 18-vjeçarit, Argjend Jonuzaj nga Prizreni

Argjend Jonuzaj nga Komuna e Prizrenit ka nevojë për ndihmën tuaj. 18-vjeçari është diagostifikuar me Leukemi, trajtimi i kësaj sëmundje i cili bëhet vetëm jashtë...

Policia shqipton mbi 2 mijë e 155 gjoba në trafik brenda 24 orëve

Policia e Kosovës ka njoftuar se gjatë 24 orëve të fundit ka shqiptuar 2155 gjoba në trafik. Sipas policisë, gjatë kësaj periudhe kohore janë evidentuar...

Koha dritëplotë

Lajmet e Fundit