17.8 C
Prizren
E premte, 24 Maj, 2024

Hoxha: Nisma do t’i fitojë zgjedhjet në Prizren

Sejdullah Hoxha, Nisma ne PrizrenKoordinatori i Nismës për Kosovën në Prizren, Sejdullah Hoxha nuk dyshon në fitoren e Nismës në këtë qytet. Ai, madje me padurim po e pret ditën e zgjedhjeve.

Thotë se me 8 qeshor, Nisma për Kosovën në Prizren, do t’i befasojë të gjithë me një fitore të thellë.

” Nisma në Prizren edhe pse është një subjket i ri, është e gatshme dhe e përgatitur që t’i fitojë zgjedhjet e 8 qershorit”, tha Hoxha për TVO.

Ai tregon se Nisma në Prizren është duke punuar intensivisht që t’i fitojë zgjedhjet nacionale.

“Ne do t’i fitojmë këto zgjedhje, sepse ky qytet deri më tash vetëm është keqqeverisur”.

“Qytetarët e Prizrenit, por edhe të qyteteve të tjera të Kosovës, janë të intersuar për ndryshime dhe këtë ndryshim po e shohin tek Nisma”.

Hoxha tregon se Nisma në Prizren është zgjeruar më shumë se sa sa ka parashikuar.

“Jemi zgjeruar më shumë se sa kemi menduar. Intersimi i qytetarëve për t’iu bashkuar Nismës është i madh”.

Nisma për Kosovë n në Prizren në zgjedhjet nacionale do të garojë bashkë me Bashkimin Demokratik të Zafir Berishës.

Hoxha thotë se ky bashkim,do të sjellë një fitore të thellë në Prizren.

“Nisma dhe Bashkimi Demokratik me 8 qershor do të fesojnë bashkarisht fitoren në Prizren”, thotë Hoxha./PrizrenPress.com/

Më Shumë

Anulohet aktgjykimi ndaj vëllezërve Ademaj për vrasjen e rëndë në Prizren, Apeli e kthen rastin në rigjykim

Gjykata e Apelit ka nxjerrë aktvendim lidhur me ankesat e parashtruara në rastin e vrasjes së 23-vjeçarit në Prizren më 2020, për të cilin...

11 të përfshirë në rastin ku u plagos me armë një person në Prizren

Policia e Kosovës ka dhënë detaje lidhur me plagosjen e së mërkurës mbrëma në Prizren. Sipas njoftimit, një person është plagosur me armë zjarri e...

Lajmet e Fundit