16.8 C
Prizren
E enjte, 29 Shtator, 2022

95 aksidente trafiku në 24 orët e fundit në Kosovë

Në 24 orët e fundit në Kosovë janë shqiptuar 1 mijë e 928 gjoba trafiku.

Gjatë kësaj periudhe kanë ndodhur 95 aksidente trafiku, nga të cilat 36 kanë qenë me të lënduar dhe 59 me dëme materiale.

Ndryshe, në 24 orët e fundit janë arrestuar 24 persona dhe 19 të tjerë janë dërguar në mbajtje.

Më Shumë

Araujo do të operohet, humbet Kupën e Botës

Qendërmbrojtësi i Barcelona-s, Ronald Arauja ka marrë vendimin për t’u operuar. Uruguajani u dëmtua gjatë grumbullimit me kombëtaren në tendinën e këmbës së djathtë. 23-vjeçari...

Çmimet e derivateve, lirohet për një cent benzina

Ministria e Industrisë, Ndërmarrësisë dhe Tregtisë (MINT) ka publikuar çmimet tavan për shitjen e derivateve për të martën. Sipas njoftimit, benzina është liruar për një...

Lajmet e Fundit