16.8 C
Prizren
E martë, 28 Maj, 2024

95 aksidente trafiku në 24 orët e fundit në Kosovë

Në 24 orët e fundit në Kosovë janë shqiptuar 1 mijë e 928 gjoba trafiku.

Gjatë kësaj periudhe kanë ndodhur 95 aksidente trafiku, nga të cilat 36 kanë qenë me të lënduar dhe 59 me dëme materiale.

Ndryshe, në 24 orët e fundit janë arrestuar 24 persona dhe 19 të tjerë janë dërguar në mbajtje.

Më Shumë

Zhduket një person në Malësi të Re të Prizrenit

Një person është zhdukur në Malësi të Re të Prizrenit. Ai vuan nga epilepsia . Njoftimi i policisë Prizren 15.05.2024 – NN. Ankuesja femër kosovare ka njoftuar...

Shkodra kryeqytet, kërkesa e 26 deputetëve në parlamentin e 100 viteve më parë

26 deputetë të kryesuar nga Luigj Gurakuqi, kreu i opozitës dhe peshkopi Fan Noli, nuk e donin Tiranën por Shkodrën si kryeqytetin e tyre. Ky...

Lajmet e Fundit