13.8 C
E shtunë, 12 Tetor, 2024

“Dardanët” triumfojnë në Lituani, shkëlqen Zhegrova

Kosova e ka mposhtur Lituaninë në ndeshjen e tretë të Ligës së Kombeve me rezultat 1-2.

“Dardanët” e morën epërsinë qysh në minutën e 20-të, ku Edon Zhegrova shënoi gol mjaft të bukur.

Lituania shënoi në minutën e 34-të, por që goli u anulua për pozitë jashtë loje, e për më shumë nuk patën forcë të bënin në pjesën e parë.

Në pjesën e dytë, Kosova shënoi sërish, ketë herë me Ermal Krasniqin, i cili e shënoi golin e parë me fanellën e “Dardanëve”.

Ndërsa, pas një gabimi të portierit Saipi, Lituania ngushtoi epërsinë në 1-2, e që ishte edhe rezultati përfundimtar.

Kjo është fitorja e dytë e Kosovës nga tri ndeshje në Ligën e Kombeve, ku ka gjashtë pikë dhe pozicionohet e dyta, teksa vendin e parë e ka Rumania, e cila sonte luan me Qipron, e Kosovës do t’i shkonte për shtati një barazim.

Përjetoni pushime të paharruar dhe dasma magjike në Hotel “Albes Residence”

‘Kabashi Truck’ shet kamiona të punës

“Guraziu” në Prizren, me 20 vjet përvojë pune në vendosjen e dyerve, laminatit, parketit, kuzhinave dhe dhomave të fjetjes

“Adi-Plast” në Prizren, një emër i njohur në tregun e Kosovës dhe ndërkombëtar për vendosjen e dyerve dhe dritareve

Problemet me mungesën e ujit në Prizren – Totaj akuzon Qeverinë se nuk po e ndihmon financiarisht

Kryetari i komunës së Prizrenit, Shaqir Totaj, në një lidhje direket me Arben Ahmetin në “Adresa e ankesave”, në Kanal 10 ka folur lidhur...