18.8 C
E mërkurë, 16 Tetor, 2024

Dominim total, rezultat fantastik – Kosova e pandalshme

Kosova ka realizuar fitore të thellë prej 3:0 ngaj Qipros në Ligën C të Kombeve.

Serinë e golave e hapi kapiteni Amir Rrahmani me një super slalom në 16-metërshin e mysafirëve në minutën e 30-të, duke arritur në fund që ta çojë topin në rrjetë.

Në pjesën e dytë, Kosova hyri me komoditetin e epërsisë, dhe arriti ta shtojë atë përmes Ermal Krasniqit në minutën e 52-të.

Emir Sahiti zuri vendin e Edon Zhegrovës në minutën e 67-të, dhe pas katër minutash realizoi gol pa një topi të kthyer nga goditja e Albion Rrahmanit që u mbrojt nga portieri.

Me këtë triumf, Dardanët numërojnë nëntë pikë në grupin 2, teksa zënë vendin e dytë me tri pikë më pak se Rumania që fitoi ndaj Lituanisë, 1:2.

Më 15 nëntor kosovarët do ta kërkojnë hakun ndaj Rumanisë për humbjen e shtatorit të cilën e pësuan nga ta në “Fadil Vokrri”.

Marketing

Përjetoni pushime të paharruar dhe dasma magjike në Hotel “Albes Residence”

‘Kabashi Truck’ shet kamiona të punës

“Guraziu” në Prizren, me 20 vjet përvojë pune në vendosjen e dyerve, laminatit, parketit, kuzhinave dhe dhomave të fjetjes

“Adi-Plast” në Prizren, një emër i njohur në tregun e Kosovës dhe ndërkombëtar për vendosjen e dyerve dhe dritareve

Banesa në shitje nga Renelual Tahiri

Tentim vrasje në Rahovec, një person qëllohet me armë

Një ngjarje e rëndë është regjistruar dje pasdite në Rahovec, ku një mashkull kosovar ka raportuar se ishte objekt i një sulmi me armë. Sipas...

Specialja ia vazhdon paraburgimin Haxhi Shalës

Në Dhomat e Specializuara të Kosovës (DhSK) në Hagë është marrë vendim që Haxhi Shalës t’i vazhdohet masa e paraburgimit edhe për dy muaj...