2.8 C
Prizren
E mërkurë, 29 Nëntor, 2023

Aktakuzë për kontrabandim me migrantë ndaj dy personave në Prizren

Prokuroria Themelore në Prizren ka ngritur aktakuzë kundër të pandehurve Q.A., dhe A.A. të cilët në bashkëkryerje kanë kryer veprën penale “Kontrabandimi me migrantë”.

Sipas aktakuzës, me datë 28.03.2022 në afërsi të Pikës kufitare në Vërmicë, të akuzuarit merren me kontrabandim me migrantë me qëllim të përfitimit të dobisë pasurore.

Asociation “Loyola–Gymnasium” shpall konkurs për regjistrimin e nxënësve për vitin shkollor 2022- 2023

“I akuzuari i parë Q.A., me automjetin e tij të markës ,’BMW’ së bashku me akuzuarin e dytë A.A., marrin në automjet katër shtetas të Afganistanit në afërsi të Pikës kufitare në Vërmicë. Të njëjtit, ndalohen nga policia, dhe në momentin e ndalimit në ulësen e pasme të automjetit policia vëren katër shtetasit e Afganistanit, të cilët ishin pa dokumente të identifikimit”, thuhet në komunikatën e dërguar për media nga Prokuroria Themelore në Prizren.

Të njëjtit gjenden në paraburgim nga data 28.03.2022.

Barnatorja bimore ”Bio Drini” po zgjerohet, hap pikën e re në lagjen “Bazhdarhane” të Prizrenit

Më Shumë

“Eli –Edona”, mobilieria me oferta më të mira në Prizren

Ka 10 vjet që mobilieria “Eli-Edona” vepron suksesshëm në Prizren. Shtëpi, banesa e zyra të shumta në Kosovë dhe në vende të ndryshme të botës...

Vetëvendosje akuzon kryetarin e Prizrenit për zhvatje të pronës publike

Lëvizja Vetëvendosje në Prizren, ka akuzuar kryetarin e Komunës, Shaqir Totaj, për zhvatje të pronës publike. “Vetëvendosje shprehë shqetësimin e saj për zhvatjen dhe keqpërdorimin...

Lajmet e Fundit