19.8 C
Prizren
E mërkurë, 28 Shtator, 2022

AAK përjashton Blerim Shalën

Ramush haradinaj dhe blerim shalaAleanca për Ardhmërinë e Kosovës ka bërë me dije se ka liruar nga të gjitha përgjegjësitë dhe obligimet që ka pasur deri më tani tashmë ish-nënkryetari i parë i kësaj partie Blerim Shala.

Arsye për këtë vendim është vendimi i Shalës për t’u bërë pjesë e ekipit të negociatave në Bruksel.

“Aleanca për Ardhmërinë e Kosovës është e njoftuar me vendimin e z. Blerim Shala për të qenë pjesë e ekipit për negociata në Bruksel”, thuhet në njoftimin për media të AAK-së.

“Aleanca e liron z. Shala nga të gjitha përgjegjësitë dhe obligimet në parti”, përfundon ky njoftim.

Më Shumë

Kryetari i Prizrenit, Shaqir Totaj, shënoi Ditën Ndërkombëtare të Boshnjakëve

Kryetari Shaqir Totaj, së bashku me pjesëtarë të komunitetit boshnjak dhe të Shoqërisë Kulturo-Artistike “Šarski Behar” në Prizren, shënuan sot 28 shtatorin – Ditën...

Hemingway dhe raporti i tij me fëmijët

Nga: Terry McDonell Në foto, Ernest Hemingway hedh një kanaçe në ajër në një rrugë fshati të mbuluar me borë, me një lëvizje të këndshme...

Lajmet e Fundit