19.8 C
Prizren
E mërkurë, 28 Shtator, 2022

Abdullah Thaçi : Ja pse humbi LDK-ja në Prizren

Ish-anëtari i LDK-së në Prizren, Abdullah Thaçi, thotë se janë disa arsye pse ky subjekt politik humbi në zgjedhjet e fundit të vitit të kaluar.

Sipas tij, kandidati i LDK-së për kryetar të Prizrenit, Hatim Baxhkau është sabotuar nga një pjesë e strukturave të këtij subjekti politik.

Thaci, thotë se rënia e LDK-së në Prizren, filloi nga viti 2000.

Postimi në Facebook

Zgjedhjet e këtij viti u humbën si pasoj e mos angazhimit të strukturave të LDK në Prizren. Shumica e këtyre strukturave e sabotuan kandidaturën e Hatim Baxhakut. Bile kishte edhe kryetar të nëndegëve të mëdha të LDKsë që u rreshtuan krah kandidatit të PDK-së. Vllëzrit e tij u panë edhe në xhirime dhe fotografi krah për krah me kandidatin e PDK-së në Prizren. E kjo apsolut nuk i bënë përshtypje.!!!

Unë vërtetë kam shumë për të thënë, por këtu dua ta theksoj disa fakte:

1. LDK në Prizren humbi si pasoj e tradhtisë së Isa Mustafës për koalicionin me SHIKun.

2. LDK në Prizren humbi për shkak se Isa Mustafa, pasi nuk mundi ta ndal kandidaturën e Dr. Hatimit, ai me marionetat e tij bëri pazare të fshehta me SHIKun për Prishtinën në dëm të Prizrenit.

3. LDK në Prizren humbi për shkak të sabotimit nga vet strukturave nga brenda.

4. LDK në Prizren humbi pasi që në listë për asamble komunale kishte kandidu njerz me të kaluar kriminale, të prisht moralisht dhe të rinj të pa djallzuar sa për ta mbush listën por të papërvojë.

Unë ndihem i lumtur që, ndoshta me vonesë, jam shkëputë nga ky klub mafioz që për interesa të veta ishte në gjendje të haj kokat e aktivistve të vet.

Më Shumë

Duda Balje zhgënjehet me Kurtin, Lumir Abdixhiku ia hapë dyert e bashkëpunimit

Kryetari i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Lumir Abdixhiku, ka pritur sot në zyrat e LDK-së deputeten e Kuvendit të Kosovës, Duda Balje. Sipas njoftimit të...

Prizren: I hynë hajnat me forcë, ia vjedhin paratë dhe paisjet elektronike

Një burrë në Prizren ka raportuar se disa persona me forcë i kanë hyrë në depo, duke i vjedhur para të gatshme dhe paisje...

Lajmet e Fundit