3.8 C
Prizren
E mërkurë, 6 Dhjetor, 2023

Katërmbëdhjet të lënduar në aksidentin e trafikut në Duhël të Suharekës (Foto)

Aksident 4

(E plotësuar) Katërmbëdhjet persona janë lënduar në dy aksidente të ndryshme komunikacioni në Duhël të Suharekës.

Komandanti i Njësisë së Trafikut në Prizren, Lulzim Shala ka thënë se të dielën pasdite në aksidentin e parë kanë qenë të përfshirë tri automjete dhe janë lënduar 11 persona, të cilët janë dërguar për trajtim mjekësor në Spitalin e Prizrenit. “Të lënduarit nuk janë në rrezik jete”, tha Shala.

Në aksidentin e dytë ka qenë i përfshirë një autobus me targa të Shqipërisë dhe një veturë ku janë lënduar tre persona, të cilët po ashtu janë përcjellë në spital për ndihmë mjekësore, të cilët janë jashtë rrezikut për jetë. Sipas tij, shkaklatar i aksidenteve ka qenë shiu i madh dhe një stuhi që e ka përfshirë zonën ku ka ndodhur aksidenti në orët e pasdites.

 

Aksident i rëndë në Duhël të Suharekës 

Një aksident i rëndë ka ndodhur në Duhël të Suharekës.

Aksidenti ka ndodhur rreth orës 15:00.

Sipas dëshmitarëve, në këtë aksident janë përfshirë disa makina. Numri i të lënduarve nuk dihet.

Policia, ndërkaq ende nuk e ka konfirmuar rastin. /PrizrenPress.com/

 

Në vazhdim po ju sjellim fotografitë nga aksidenti.

Aksident 3

 

Aksident 1

 

Aksident 5

 

Më Shumë

Liria e kërkon shpëtimin me trajnerin e ri, Mirsad Jonuz

Liria është bërë sot me trajner të ri. Prizrenasit e kanë emëruar trajnerin, Mirsad Jonuz në krye të shtabit teknik. Me një përvojë në vende të...

Vetëvendosje në Prizren zgjedh anëtarët e rinj të Komisionit Disiplinor dhe Komisionit Zgjedhor të Qendrës

Sot, Lëvizja Vetëvendosje në Prizren, mbajti sot mbledhjen e XXIV - të të Këshillit të Qendrës. Në këtë mbledhje të rregullt të Këshillit të Qendrës...

Lajmet e Fundit