2.8 C
Prizren
E hënë, 30 Janar, 2023

Reagimi i ekspertëve serbë tendencioz

AgimCeku5-30Vlerësimet e ekspertëve serbë se marrëveshja e nënshkruar para disa ditësh mes ministrit të Forcës së Sigurisë së Kosovës, Agim Çeku dhe ministrit të Mbrojtjes Arben Imami, Çeku i ka cilësuar si tendencioze.

Sipas Ministrit Çeku, marrëveshje të tilla bëhen vetëm mes shteteve sovrane, pasi kanë bashkëpunim dinamik dhe intensiv, shkruan Telegraf.

“Shumë vende të NATO-s, kanë marrëveshje të nënshkruara mes veti. Është standarde dhe tipike për vendet që janë sovrane të kenë bashkëpunim intensiv mes tyre”, tha Çeku.

Mandej Çeku sqaron se marrëveshja e nënshkruar para disa ditësh nuk është e vetmja dhe e para marrëveshje e nënshkruar me Republikën e Shqipërisë apo me ndonjë vend tjetër. Sipas Çekut, Serbisë i pengon çdo ditë zhvillimi pozitiv që bëhet në Kosovë.

Më Shumë

Abrashi: Escobar i ka premtuar Bërnabiqit se do ta detyrojë Kosovën ta diskutojë Asociacionin

Deputeti i Lëvizjes Vetëvendosje, Artan Abrashi, ka thënë se takimi i datës 31 janar në Ambasadën Amerikane në Prishtinë ku do të diskutohet për...

Shkolla e fshatit Gorozhup të Hasit nuk ofron kushte për mësim

Shkolla fillore në Gorozhup të Hasit po përballet me probleme infrastrukturore pasi ambientet e brendshme të kësaj shkolle po krijojnë lagështirë, duke mos krijuar...

Lajmet e Fundit