13.8 C
Prizren
E martë, 21 Mars, 2023

Aksident trafiku në Prizren, katër persona të lënduar

Një aksident trafiku ka ndodhur në hyrjen jugore të Prizrenit, ku kanë mbetur të lënduar katër persona.

Bëhet e ditur se njëra veturë ishte me targa të Shqipërisë, e tjetra me targa vendore.

“Ka ndodhur aksident trafiku në mes të dy veturave  njëra me targa të Shqipërisë me ngasës të dyshuarin  mashkull shtetas i Shqipërisë  dhe tjetra me targa vendore me ngasës viktimën  mashkull kosovar. Si pasojë e aksidentit lëndime trupore kanë pësuar katër persona dy shtetas të Shqipërisë dhe dy të Kosovës të cilët kanë pranuar tretman mjekësor”, thuhet në raport.

Policia bën të ditur se ngasësi që dyshohet se ka shkaktuar aksidentin ka rezultuar me alkool në gjak 1.12 promilë.

“I dyshuari ka rezultuar me alkool në gjak 1.12 promilë dhe i njëjti është arrestuar dhe me vendim të prokurorit dërgohet në mbajtje”, thuhet në raportin e policisë.

Asociation “Loyola–Gymnasium” shpall konkurs për regjistrimin e nxënësve të rinj

Më Shumë

Arrin në mbi 50 mijë numri i të vdekurve nga tërmetet në Turqi 

Numri i të vdekurve nga tërmetet që goditën Turqinë jugore muajin e kaluar është rritur në 50 mijë e 96 viktima, sipas Agjencisë për...

10 orë bisedime në Ohër, Kurti e Vuçiq vazhdojnë takimin

Kanë kaluar gati 10 orë prej kur kryeministri i Kosovës, Albin Kurti dhe presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiq, kanë nisur në Ohër takimet ndaras...

Lajmet e Fundit