12.8 C
Prizren
E martë, 23 Prill, 2024

Albano Carrisi, i ftuar special në dasmën e vajzës së Bamir Topit

Albano CarrisiKëtë të shtunë vajza e ish-presidentit Bamir Topi, Nada do të zhvillojë ceremoninë e martesës me Gurten Papulin, ku mes 400 të ftuarve do të ketë dhe një të ftuar special, këngëtari i famshëm italian Albano Carrisi, bën të ditur Oranews.

Këngëtari Albano Carrisi ka pranuar me kënaqësi këtë ftesë, mes impenjimeve të shumta në këtë sezon vere, i cili do t’ju falë kënaqësinë të ftuarve me zërin e tij brilant.

Familja Topi ka nisur dasmën me një darkë organizuar në një nga hotelet e Tiranës ku kanë marrë pjesë shumë emra të njohur të fushave të ndryshme si Margarita Xhepa, Vitore Sallaku, Roza Anagosti etj dhe atmosfera është ndezur akoma më shumë me këngët e mrekullueshme të Irini Qirjakos.

Me sytë fokusuar nga moti duket se gjithçka është gati.

Më Shumë

32 vjet nga rënia e dëshmorit, Alush Kryeziu

Janë bërë 32 vjet nga rënia heroike e dëshmorit të kombit, Alush (Nezir) Kryeziu. Kryeziu ishte veprimtar i shquar i çështjes kombëtare. Ai është përkujtuar sot...

Kuvendi i Prizrenit bart mbi 2 milionë euro në projekte për vitin 2024

Kuvendi i Prizrenit ka miratuar sot bartjen e mjeteve të të hyrave vetanake të rritura nga ato të planifikuara për vitin e kaluar. Shuma e...

Lajmet e Fundit