10.8 C
Prizren
E premte, 30 Shtator, 2022

Analizat biokimike do të kryhen edhe në QMF të fshatit Gjonaj

Analizat biokimike nga java e ardhshme do të kryhen edhe në QMF të fshatit Gjonaj të Hasit .

Drejtori i QKMF-së në Prizren, Xhevat Elezkurtaj tha se kanë përfunduar të gjitha përgatitjet për fillimin e punës të laboratorit biokimik.

“Kanë përfunduar të gjitha përgatitjet për fillimin e punës së laboratorit biokimik në fshatin Gjonaj dhe brenda javës së ardhshme të gjithë banorët e regjionit te Hasit do të mundë ti realizojnë këto analiza në këtë Qendër Mjekësore”, ka thënë Elezkurtaj./PrizrenPress.com/

Më Shumë

Vetëvendosje me akuza për pushtetin në Prizren

Vetëvendosje ka akuzuar pushtetin komunal për degradim të arsimit në Prizren. Këshilltarët komunal, Selman Sokoli dhe Faruk Tahiri në emër të Grupit të këshilltarëve të...

Në pritje të vendimit për 30 për qindëshin, vlera e Trustit bie

Në kohën kur tërheqja e parave nga Fondi i Kursimeve Pensionale të Kosovës është sërish në diskutim, vlera e këtij fondi është më e...

Bota sot

Lajmet e Fundit