-1.2 C
Prizren
E hënë, 6 Shkurt, 2023

Arben Frroku revoltohet në gjyq: Bandat po vrasin biznesmenë në rrugë

arben frrokuKa nisur sot në Gjykatën e Krimeve të Rënda seanca gjyqësore ndaj biznesmenit Arben Frroku, të akuzuar për vrasjen e kryekomisarit Dritan Lamaj. Në seancën e sotme Frroku pritej të përballej në gjykatë me dëshmitarin okular që e ka identifikuar si autor të vrasjes, Arben Ndokën, por Prokuroria ka deklaruar se ende nuk e ka vendosur formën se si do merret në pyetje Arben Ndoi, dëshmirari i marrë në mbrojtje, i cilësuar si prova kyçe e prokurorisë kundër biznesmenit Frroku.

“Nuk kemi vendosur si do pyesim dëshmitarin. Po shohim mundësinë e pyetjes me video-konferencë”, ka thën prokurori.

Pikërish kjo deklaratë ka ngjallur reagimin e biznesmenit Frroku, i cili është shprehur se ky dëshmitar që qenka kaq i rëndësishëm për organin e akuzës, duhet të ishte marrë në pyetje i pari.

“Dëshmitari Arben Ndoi kërkon prokurë, kur duhet të merrej i pari në pyetje”, tha Frroku.

Më tej ai shpreh se, “Ka një bandë që vret biznesmenë në rrugë”.

Për arsye sigurie, prokuroria ende nuk u ka vënë në dispozicion avokatëve provat shkresore në lidhje më këtë dëshmitar, si tabulatet e komunikimeve telefonike, përgjigjet e kompanive celularë për qelizën telefonike të tij ditën e ngjarjes.

Më Shumë

Para transferimit te Bayern, Cancelo ishte refuzuar nga Real Madrid-i

Real Madrid nuk kishte tentuar ta transferonte Joao Cancelo-n, sepse klubi nuk është interesuar për një përmirësim në krahun e drejtë, raporton Marca, duke...

Acari kaplon Kosovën, moti për 5 ditët e ardhshme

Moti i thatë dhe acartë, me më shumë intervale me diell gjatë javës në vijim. Nuk parashihen kushte për të reshura, eventualisht ndonjë rrebesh të...

Lajmet e Fundit