-3.2 C
Prizren
E diel, 5 Shkurt, 2023

Arrestohen dy persona, njëri në Gjonaj të Hasit, tjetri në Burim të Malishevës

arrestimi 2Policia e Kosovës ka arrestuar dy persona,njërin në fshatin Gjonaj të Hasit dhe tjetrin në Burim të Malishevës.

Arrestimi i tyre është bërë me urdhër të Gjykatës Themelore në Prizren dhe Gjakovës.

“Në bazë të urdhëresës lëshuar nga Gjykata Themelore në Prizren, është arrestuar një i dyshuar dhe i njëjti është dërguar në vuajtje të dënimit”, njofton Policia e Kosovës.

Ndërkaq, arrestimi i dytë është bërë në Burim të Malishevës.

“Në bazë të urdhëresës lëshuar nga Gjykata Themelore në Gjakovë dega në Malishevë, është arrestuar një i dyshuar dhe i njëjti është dërguar në vuajtje të dënimit”/PrizrenPress.com/

Më Shumë

Haradinaj: Kosova synon të jetë në NATO dhe në rresht me shtetet prijëse të demokracisë në botë

Kryetari i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës (AAK), Ramush Haradinaj ka takuar Drejtorin e Departamentit të Mbrojtjes për Evropë dhe Politikat e NATO-s, Andrew...

Përcaktohet data e përballjes mes Fury dhe Usyk

Përfaqësuesit e dy boksierëve, Tyson Fury dhe Oleksandr Usyk kanë qenë në bisedime për disa kohë. Super përballja është shtyrë pas disa javë pasi...

Lajmet e Fundit