30.8 C
Prizren
E hënë, 17 Qershor, 2024

Askush s’do koalicion me PDK-në

Kurti haradinaj mustafaZyrtarët e lartë të subjekteve politike kanë deklaruar se e vetmja parti me të cilën nuk pranojnë të hyjnë në koalicion pas 8 qershorit është PDK-ja.

Në anën tjetër PDK-ja dhe AKR-ja ende nuk kanë vija të kuqe për asnjë subjekt politik për marrëveshje koalicioni për formimin e institucioneve pas 8 qershorit. /Zëri/

Më Shumë

Nis zbatimi i regjimit të lirë të trafikut lokal kufitar Kosovë-Shqipëri

Sot ka nisur regjimi i lirë të trafikut lokal të kufirit në hapësirën prej 30 km nga të dy anët e kufirit mes Shqipërisë...

Ushtari i KFOR-it kujton ndërhyrjen e NATO-s në Kosovë: “Kjo ma ndryshoi jetën”

Më 12 qershor 1999-të, forcat e NATO-s hyjnë në Kosovë pas 78 ditësh të bombardimeve, duke çliruar përfundimisht Kosovën nga regjimi i Sllobodan Millosheviqit. Kjo...

Lajmet e Fundit