26.8 C
Prizren
E hënë, 5 Qershor, 2023

Avioni përplaset me një zog, dëme të mëdha

Dëmet e shkaktuara në avionin e “Turkish Airlines” vijnë pas goditjes nga një zog.

Avioni i nisur nga Stambolli drejt Nevsehir ditën e martë bëri një ulje të detyruara, pasi u godit nga një zog i pafat. “Daily Mail” shkruan se, përplasja çoi në ulje të detyruar për të parë se për çfarë dëmesh bëhej fjalë.

Pasagjerët e avionit dhe ekuipazhi u përfshinë nga frika, pas incidentit të avionit turk. 125 pasagjerët e avionit Boeing 737-800, nuk e besuan dot që dëmet u shkaktuan nga një zog, pasi nuk pati asnjë përplasje gjatë uljes./Shekulli/

Më Shumë

Luiz Ejllin e ndalojnë policia, i kërkojnë të bëjë foto me ta

Fituesi i Big Brother VIP Luiz Ejlli padyshim është personazhi i momentit në showbizit shqiptar. Rrjetet sociale të këngëtarit numërojnë me qindra mijëra ndjekës dhe...

A është përrallë çdo tregim?

Nga: Gabriel García Márquez (Revista Cambio, 24 korrik 2000) Përktheu: Bajram Karabolli Të shkruash një roman do të thotë të bësh mur me tulla. Të shkruash një...

Lajmet e Fundit