30.8 C
Prizren
E diel, 7 Gusht, 2022

Babai i dehur tenton ta vrasë djalin e tij 24-vjeçar në Malishevë

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur mbrëmë rreth orës 23:40 në fshatin Llapqevë të Malishevës, ku një person 61-vjeçar nën ndikimin e alkoolit ka tentuar ta vrasë djalin e tij 24-vjeçar, shkruan Gazeta Sinjali.

Pasi është plagosur viktima është dërguar në QKUK për trajtim mjekësor kurse i dyshuari me urdhër të prokurorit është dërguar në mbajtje.

Kështu kanë bërë të ditur sinjalizues të Gazetës Sinjali.

Lajmin e ka bërë të ditur për Gazetën Sinjali edhe Nysret Xhurkaj, zëdhënës i Policisë rajonale në Gjakovë, i cili njoftoi se ende nuk dihet shkaqet e incidentit.

“Mbrëmë rreth orës 23:40 në fshatin Llapqevë të Komunës së Malishevës ka ndodhur një tentim vrasje. Babai (viti i lindjes 1959) nën ndikimin e alkoolit ka plagosur djalin e tij (viti i lindjes 1994), i cili më pas është dërguar për trajtim mjekësor në QKUK. Ndërkaq i dyshuari është dërguar në mbajtje me urdhër të prokurorit. Arma e të dyshuarit është konfiskuar dhe rasti po vazhdon të hetohet”, ka thënë Xhurkaj.

Më Shumë

Theret me thikë një person në Prizren

Një person është goditur me thikë në Prizren. Ai, ka kërkuar ndihmë mjekësore pasi kishte disa plagë në trup. Policia ka  intervistuar viktimën . Ai ka deklaruar...

Kush është “shpëtimtari” i Putinit që u arrestua në Serbi me shumë të majme parash dhe smeraldë

Hulumtimi i ri i agjencisë Reuters ka zbuluar se Kremlini prej kohësh kishte organizuar luftën në Ukrainë, ku qysh vitin e kaluar kishte dërguar...

Lajmet e Fundit