18.8 C
Prizren
E martë, 28 Maj, 2024

Bajram Kosumi në AKR?

Bajram KosumiZyrtarë brenda AKR’së kanë konfirmuar se brenda javës së ardhshme do të zyrtarizohet kalimi i ish-Kryeministrit Bajram Kosumi në Partinë e Behgjet Pacollit.

Ai pritet të jetë në listën për deputetë të kësaj partie.

Aktualisht, Bajram Kosumi është profesor në Universitetin e Prishtinës.

Kosumi më herët ka qenë udhëheqës i Partisë Parlamentare të Kosovës, e cila më vonë iu bashkua AAK’së,shkruan Express.

Për një vit, Kosumi ishte Kryeministër i Kosovës në koalicionin LDK-AAK.

Më Shumë

Filloi dezinsektimi i zonave endemike në Malishevë

Në kuadër të zbatimit të strategjisë nacionale për parandalimin dhe luftimin e Etheve Hemorragjike Krime Kongo (EHKK), sot, Komuna e Malishevës, ka filluar me...

11 të përfshirë në rastin ku u plagos me armë një person në Prizren

Policia e Kosovës ka dhënë detaje lidhur me plagosjen e së mërkurës mbrëma në Prizren. Sipas njoftimit, një person është plagosur me armë zjarri e...

Lajmet e Fundit