30.8 C
Prizren
E hënë, 17 Qershor, 2024

BD: Bejtulla Lika aderoi në PDK me lejën e Zafirit

BD.2Bashkimi Demokratik i Zafir Berishës ka sqaruar se nënkryetari i Degës së tyre në Lybiqevë ka aderuar me lejen e tyre në PDK.
“Njoftojmë opinion e gjere dhe strukturat e Bashkimit Demokratik se Bejtulla Lika i cili ka aderuar sot në PDK ka marrë leje nga kryetari i Bashkimit Demokratik Zafir Berisha”.

“Bejtulla Lika pas premtimit që ka marrë nga PDK që më 1 qershorë do ta fusin në punë dhe pas konsultimit të tij me kryetarin Berisha sot ka kaluar ne PDK, për çudi data 1 qershor është ditë e dielë dhe kjo tregon seriozitetin e PDK-së për z.Lika”, njofton BD.

“Edhe për kundër shantazheve dhe presioneve mbi aktivistët e Bashkimit Demokratik dhe qytetarëve të Prizrenit nga pushteti në ikje Bashkimi Demokratik dhe NISMA për Kosovë janë të vendosur si asnjë hërë më parë që do të dalin fituese në zgjedhjet e 8 qershorit”

“Bashkimi Demokratik vazhdon aktivitetet e saja në kuadër të fushatës zgjedhore dhe beson fuqishëm se me 8 qershorë qytetarët e Prizrenit do ta ndëshkojnë pushtetin që për 7 vite ka denigruar dinjitetin qytetarë”./PrizrenPress.com/

 

Më Shumë

Walker: Kosova është një tregim i jashtëzakonshëm suksesi

Ambasadori William Walker është takuar me kryeministrin Albin Kurti. Këtë takim Walker e ka vlerësuar produktiv dhe shumë trë mirë. “Më lejoni të them se...

Theret me thikë një person në Suharekë

Një  person ka pësuar lëndime trupore në Suharekë,  pasi që  është qëlluar me thikë nga persona të panjohur. Viktima është dërguar menjëherë për trajtim mjekësor. Policia...

Lajmet e Fundit