19.8 C
Prizren
E diel, 14 Korrik, 2024

“Bella ciao”, Italia largohet pa lavdi nga Euro 2024, triumfon Zvicra

Italia eleminuar në raundin e 1/16-tave në Euro 2024. Italianët humbën përballë Zvicrës me rezultatin 2-0 në Olympiastadion (Berlin), duke zhvilluar një lojë gjerësisht të kritikueshme.

Zvicra kaloi në avantazh me golin e Freuler në minutën e 37-të. Ndërsa Vargas dyfishoi rezultatin me një gol shumë të bukur, sapo filloi pjesa e dytë.

Të besuarit e Spalletit provuan të dilnin në lojën e tyre, gjithsesi për t’u përmendur vetëm disa aksione sporadike.

Me këtë humbje Italia zbret nga froni si fituese e edicionit të kaluar të Evropianit, duke mos lënë dot asnjë gjurmë në këtë evropian. Nga ana tjetër, Zvicra vazhdon të ëndërrojë, në takimin tjetër do të përballet me fituesin e Angli-Sllovaki.

Marketing

Lëshohet me qira lokali për biznesin tuaj në Prizren

Ofertat e “Bashkimi Reisen” për pushime të paharrueshme në Velipojë

“Bashkimi Reisen” organizon udhëtime turistike çdo natë: Prizren – Ulqin dhe Ulqin – Prizren

“Edi Alumin” në Prizren shpall konkurs për mjeshtër të dyerve dhe dritareve të plastikës

“Eli –Edona”, mobilieria me oferta më të mira në Prizren

“Guraziu” në Prizren, me 20 vjet përvojë pune në vendosjen e dyerve, laminatit, parketit, kuzhinave dhe dhomave të fjetjes

“Adi-Plast” në Prizren, një emër i njohur në tregun e Kosovës dhe ndërkombëtar për vendosjen e dyerve dhe dritareve

Kompleksi ‘Newco Elan’ ofron banesa të ëndrrave tuaja në zemër të Prizrenit

Banesa në shitje nga Renelual Tahiri  

Më Shumë

Vala e të nxehtit: Për 6 muaj, mbi 47 mijë qytetarë kërkuan ndihmë në QKUK – fluks në dy muajt

  Për gjashtë muajt e fundit, në Qendrën Klinike Universitare të Kosovës janë trajtuar mbi 47 mijë pacientë shkaku i temperaturave. Megjithëse, në dy muajt e...

“Vdes për ty” Ilnisa poston foton e Meritonit dhe ka dy fjalë për të

Ilnisa Agolli dhe Meriton Mjekiqi u njohën brenda shtëpisë së “Big Brother VIP3”, aty ku nisën edhe romancën e tyre të dashurisë. Shumë nga...

Lajmet e Fundit