22.8 C
Prizren
E martë, 16 Korrik, 2024

Në Prizren u mbajt festivali i motoristëve ‘MC Eagles Moto Fest 2024’

Në një atmosferë të ngrohtë dhe festive, Parku i Qytetit në Prizren u transformua në arenën e një spektakli të pazakontë gjatë natës së sotme, gjatë mbajtjes së Festivalit të Motoristëve “MC Eagles Moto Fest 2024”. Organizuar me mbështetjen e Komunës së Prizrenit, kjo ngjarje festuese çoi bashkë dashamirës të motorëve dhe muzikës nga të gjitha anët e vendit, shkruan PrizrenPress.

Muzika dhe adrenalina u bashkuan në një përshtatje të paharrueshme ku Menan Kiseri, në bashkëpunim me kitaristin e njohur Samuel Federly, solli një performancë të mrekullueshme, duke shfaqur një kombinim të rrallë të rock dhe blues. Në shtojcën e artistëve, Offchestra dhe DJ Trouble e përfunduan natën me sete të tyre frymëzuese.

Me këtë ngjarje të madhe, Prizreni rritet si një destinacion i dëshiruar për kulturë dhe evente të shumta, duke tërhequr jo vetëm vendasit, por edhe turistët që kërkojnë aventura dhe shfaqje të jashtëzakonshme gjatë verës./PrizrenPress.com

Marketing

Lëshohet me qira lokali për biznesin tuaj në Prizren

Ofertat e “Bashkimi Reisen” për pushime të paharrueshme në Velipojë

“Bashkimi Reisen” organizon udhëtime turistike çdo natë: Prizren – Ulqin dhe Ulqin – Prizren

“Edi Alumin” në Prizren shpall konkurs për mjeshtër të dyerve dhe dritareve të plastikës

“Eli –Edona”, mobilieria me oferta më të mira në Prizren

“Guraziu” në Prizren, me 20 vjet përvojë pune në vendosjen e dyerve, laminatit, parketit, kuzhinave dhe dhomave të fjetjes

“Adi-Plast” në Prizren, një emër i njohur në tregun e Kosovës dhe ndërkombëtar për vendosjen e dyerve dhe dritareve

Kompleksi ‘Newco Elan’ ofron banesa të ëndrrave tuaja në zemër të Prizrenit

Banesa në shitje nga Renelual Tahiri  

Më Shumë

Temperaturat deri në 38 gradë sot në Kosovë

Për sot parashikohet të mbajë mot kryesisht me diell dhe jashtëzakonisht i nxehtë. Kujdes! Rreziku i dehidrimit dhe goditjës së nxehtësisë nëse qëndroni jashtë...

Spanja, kampione e Evropës

Spanja është kampione e Euro 2024 pasi ka mposhtur në shifrat 2 me 1 Anglinë. Në këtë mënyrë, Spanja rrëmbyen për herë të katërt...

Lajmet e Fundit